Quantcast
Channel: Forum Internetowe sp7pki.iq24.pl
Viewing all 197857 articles
Browse latest View live

Renowacja radia Simonetta Volsuper W643

$
0
0
Właczyłem radio przed 24- tą. Warszawa I . Przypominam sobie jak miałem może z 6 lat . Brzmiało to tak samo


DO WPISU DOŁĄCZONY JEST MATERIAŁ VIDEO - PRZEJDZ NA STRONĘ ABY GO ZOBACZYĆ !


Emisja JT65 i program JTDX

$
0
0
Robert to czemu nie zawołałeś ? Co do FT8 to Janek ma rację to kwestia czasu...

Emisja JT65 i program JTDX

$
0
0
A może kogoś zainteresuje ??

Dear Fellow Radio Amateurs,

Russian Digital Radio Club announces a new event which is planned to be held annually at the end of summer. We invite fans of digital modes of radio communication to JT9 Activity Days «Make haste slowly» which will take place from
00:00 UTC Friday August 25 to 23:59 UTC Sunday August 27, 2017
on all HF-bands from 160 to 10 meters. Repeated QSO can be made on different bands. The obligatory condition of each QSO is to preserve in adif file of the Log: the received locator; distance to the correspondent in kilometers which we recommend to write down in the "Comments" field. To display the distance in kilometers (not in miles), in the settings of the program "File-Setting-General" there should be no "tick" in the "Display distance in miles". Only those QSO in which the above information is indicated are taken into account. The occupied places will be distributed according to the sum of the distances to correspondents. The result of each participant in the totals will be presented in the overall standings, including separately by bands.

We announce the following prize contests:
• «A picture is worth a thousand words» - The winner of the contest will be awarded RDRC pennant for the largest number of QSOs with correspondents who are at a distance of more than 10.000 kilometers. If the number of QSO is equal for two or more participants, when determining the winner the sum of the distances will be taken into account first, and then the number of bands on which these QSOs were made.
• «As the call, so the echo» - One pennant of the RDRC will be drawn in a lottery between the participants in this competition with a result of over 100,000 kilometers.
• «Half a loaf is better than no bread» - One pennant of the RDRC will be drawn in a lottery between the participants in this competition who will show the best results on each of the bands.

Recommended frequency bands, see the Rules for Activity Days «01-10». We recommend using the JTDX program, new versions are available at qrz.lt/ly3bg/JTDX. JTDX and other programs you can also download on the website of RDRC in the section Program Archive. Reports in adif-format (.adi) should be sent to e-mail address 01-10(at)rdrclub.ru before 23:59 UTC on August 31, 2017. The report file should be named by your callsign (for example RK3DSW.adi). In your letter specify the last name, first name, patronymic, postal home address.

We are waiting for you on August 25, 26 and 27 on the band frequencies for JT9!
JT9 Activity Days «Make haste slowly» : RULES http://www.rdrclub.ru/dni-aktivnosti-rtsrk/825-jt9-activity

Emisja JT65 i program JTDX

$
0
0
    sp7iit pisze:
    Robert to czemu nie zawołałeś ? Co do FT8 to Janek ma rację to kwestia czasu...


Nie zdążyłem wyregulować sobie sprzętu. Używam wzmacniacza na to pasmo i trudno mi wyregulować tak aby wychodziła mała moc. Mam to dopracowane w JTDX i WSJT, a w RTTY i FLDIGI jeszcze nie nadawałem.
FLDIGI nie ma suwaka poziomu wyjściowego na wierzchu i muszę pokombinować z poziomem w sterowniku karty dźwiękowej. Nie chciałem przyładować kilkuset W przez przypadek.
Nie nadaję samym radiem (IC746) na 60m bo boję się o filtry LPF. Nie są zaprojektowane na to pasmo i mogą się grzać nawet przy małej mocy. Gdzieś czytałem opinie aby nie nadawać na 60m IC746, wolę nie ryzykować.
Filtry LPF we wzmacniaczu sam robiłem i wiem, że sekcja z 40m pracuje ok na 60m. W zestawieniu ze wzmacniaczem z radia wystarczą mW.

50 lat klubu SP2KFL - poszukujemy archiwaliów

433.500 Mhz - SP6

$
0
0
Na 145.350 pracuje sporo stacji we Wrocławiu - można kiedyś spróbować

Szyfrowanie w DMR

$
0
0
[quote=sq5ebm]
    sq9wtf pisze:
      katowiczaninsq9dhp pisze:


      Pa guru i na drugi raz odbierz telefon...


    Aż mi się inny wielmożny i światły krótkofalowiec o żeńskim sufiksie przypomina.


Podoba mi sie autowiadomosc o znaku Canis Lupus w twojej stopce ;-) Geniala rzecz

Do mnie tak wydzwanial pewien HAMs pracujacy w Warszawskim URTiP jak postawilem 1szy EL w Wawie... "masz wylaczyc EL!"
-ale dlaczego?
-"Bo ja tak mowie!"[/quote]

1. Najpierw wykonajcie kryptoanalizę tego szyfrowania i algorytmu nawiązywania łączności co konkretnie macie u siebie jak się w ogóle da (to chyba zamknięty hardware/software) to będzie wiadomo co to szyfrowanie w ogóle jest warte,

2. Poza przepisami ogólnymi jest kwestia legalności kupna sprzętu z programowanym hardware szyfrującym które nie jest open hardware i open software (bo jest różnica jakie jest prawnie),

3. gnupg + fldigi + laptop +cryptsetup na hdd + baofeng + thor i mam coś z pewnością za dziękuje (plus infrastruktura klucza publicznego plus wsparcie społeczności, plus podpis cyfrowy jak chcesz a dla paranoików karty z prockiem sprzętowym albo robisz taką własną),

4. Szyfrowanie wiadomości nie zabezpiecza przed zakłóceniami tylko przed przejęciem danych, niby jak nie zablokuje przekaźnika/transmisji nośną? To ma rozproszone widmo czy jak? Jaki jest algorytm powtarzania danych z błędami, nasycenie łacza, jaka infrastruktura kluczy ogólnie?

5. Ostatnią rzeczą we Wszechświecie na moim rankingu jest targanie czuwającego laptopa z resztą podłączonego do Baofenga na spacer z watahą i zastanawianie się kto przysłał mi message, w całości i czy mam jego publiczny klucz. Tak jak radia z tymi dziwactwami klasy Tier czy inne.
Sens radia z 433500 to jest taki że każdy może ze mną gadać, od razu wiadomo (bandplan) że to FM i wywoławcza na fonii, zmieniam na roboczą później i już. Jak będę chciał utajnić to telefonem (w końcu zupełnie publiczny nie jest) albo gnupg po necie czy radiem + rozpowszechnie publicznie skrypty do tego i typy transmisji. Sens utajniania dyskusji o kynologii czy spacerze jest bliski zera zresztą

Co z Andrzejówką 2017 ?

$
0
0
Pytaj może wrocławskich kolegów Włodka lub Piotrka...

Motorola MTS2000

$
0
0
Witam serdecznie kolegów.Posiadam wyżej wymienioną motorole. Mam problem gdyż nie mogę ją zaprogramować. poprzedni właściciel od którego odkupiłem wyczyścił jej pamięć. Włącza się, wyświetlacz wyświetla. Co da się z nią zrobić. Type PJ502D Seria H01RDD9PW1BN. Posiadam program do niej lecz nic nie mogę zrobić. Za pomoc z góry serdecznie dziękuję

Szyfrowanie w DMR

$
0
0
    sp3mil pisze:
    Sens utajniania dyskusji o kynologii czy spacerze jest bliski zera zresztą


Ale sens szyfrowania (czy cyfrowego sygnowania) poleceń zdalnego sterowania urządzeniami automatycznymi już jest. Dobrze jeśli opiekun przemiennika (czy jakaś grupa osób odpowiedzialnych) ma możliwość zdalnego awaryjnego wyłączenia przemiennika, zmiany jego parametrów czy na przykład załączenia agregatu prądotwórczego i jednocześnie dobrze jeśli nie dzieje się to "zwykłym" otwartym kodem DTMF, który każdy może podsłuchać i potem broić (idiotów nie brakuje, są "dowcipnisie" którzy bawią się na przykład w awaryjne zatrzymywanie pociągów, bo to jest technicznie bardzo proste - podobnie byłoby z przemiennikami). Można wprawdzie przez internet ale... to trzeba mieć laptopa przy sobie no i internet musi działać, a tak to szyfrowany "SMS" poprzez DMR do przemiennika z poleceniem i po sprawie.

Zagadka

$
0
0
No to zagadka z funktorow, a wiec ADE nie zgaduje.. bo co to za zgadywanie jak sie wie

Wejscia NOT w stanie niskim, jaki stan bedzie na wyjsciu (Out) po wlaczeniu zasilania?

Zagadka

Zagadka

$
0
0
    sq6ade pisze:
    Co to za dyskryminacja ?


Jaka dyskryminacja? To zagadka, to co za zgadywanie w twoim przypadku..?

No OK, jak do wieczora nikt sie nie zglosi to narysuj wykres stanu Out w funkcji czasu po zalaczeniu zasilania

Rejestracja w QRZ.COM

$
0
0
Witam

Proszę o pomoc w rejestracji na qrz.com.

Pozdrawiam
Piotr

koncentryk RG316, minimalny promień zginania

$
0
0
Planuję wykonać dławik (common mode choke) o bardzo wyśrubowanych parametrach (|Z|<10 kOhm) na rdzeniu toroidalnym FT240 lub FT140. Znalazłem kabel RG316 https://www.kabeltechnika.pl/produkt/1706/rg316u-milc17-telegartner.html o minimalnym promieniu zginania 15mm.

Ze zdjęć publikowanych niegdyś na tym forum pamiętam dławiki nawinięte cienkim koncentrykiem bardzo ściśle wokół ferrytu FT140, pewnie z promieniem około 8mm.

Czy ww. RG316 wytrzyma podobne zgięcie bez istotnego pogorszenia swych właściwości?

Jaki inny przewód o zewn. średnicy ok. 2,5mm można by w zamian zastosować?

Rejestracja w QRZ.COM

$
0
0
Znak dodany. Uzupełnij dane. Pozdrawiam

koncentryk RG316, minimalny promień zginania

$
0
0
RG-174 SATEC.
Różni się w zasadzie powłoką PVC i ceną.

Zagadka

Co z Andrzejówką 2017 ?

$
0
0
Z tego co wiem wynika że będzie, ostatni łikend września.

KENWOOD TS-590SG od listopada 2014 oraz aktualizacja oprogramowania i nowe funkcje w TS-590S

$
0
0
Właśnie sie kolegów pytałem ..... Bo nabroić można .....

Viewing all 197857 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>