Quantcast
Channel: Forum Internetowe sp7pki.iq24.pl
Viewing all 199286 articles
Browse latest View live

Tygodnik Krótkofalowca ???

$
0
0
    SQ5KLN pisze:
      sp9nrb pisze:

      ad2,3. Gratuluję super czytnika. W moim egzemplarzu po dwóch latach już same mikrowyłączniki odmówiły posłuszeństwa. No niestety nie trzymam go za szybą w kredensie.


    Sugerujesz że jak komuś coś działa to znaczy że tego nie używa? A nie przyszło Ci do głowy, że różnica może wynikać z tego, że jedni ludzie są bardziej uważni niż inni?


Bez przesadyzmu. Wszystko ma swoją żywotność. 7 lat ostrego używania to nawet sprzęt profesjonalny ledwie wytrzymuje.

Tygodnik Krótkofalowca ???

$
0
0
    sp9nrb pisze:
    Nie pyskował bym gdybym miał czytnik z e-papierem 14 cali. Ale próba czytania np Funkamatora na 7calowym skończyła się ...........


Dla odmiany poczytaj sobie wydawnictwa ARRL przeznaczone na czytniki (ebooki składane do formatu e-Pub czy MOBI a nie PDF-y) - bajka. W pełni się natomiast zgadzam, że czytanie Funkamatora czy Świata Radio wydawanego w PDF-ie to nieporozumienie - jeśli chce się wydawać zarówno papier jak i wersję elektroniczną, to trzeba robić osobny skład do druku i osobny na czytniki (to jest to o czym pisałem już wcześniej, sprzedawanie wersji przeznaczonej do druku jako e-booka to nieporozumienie - inne rozmiary ekranu i inne zasady formatowania).

Radioddity GD-77

$
0
0
[quote=SP3ABW]
    SQ9MUR pisze:
      SP3ABW pisze:
      Częstotoliwość,ID radia, slot, CC można z ręki ustawić.
      Grupy nie widzę takiej opcji.


    W jaki sposób można zmienić id radia ?


Set &gt,, Radio info &gt,, radio ID &gt,, input num &gt,, zmieniasz numer i zapisujesz i działa.[/quote]


Nie mam takiej opcji w najnowszym frimware. Mam tylk odo radio id, nie ma input num

Tygodnik Krótkofalowca ???

$
0
0
    sp9nrb pisze:
    Bez przesadyzmu. Wszystko ma swoją żywotność. 7 lat ostrego używania to nawet sprzęt profesjonalny ledwie wytrzymuje.


Sam pisałeś o sytuacjach typu utopienie w wannie, upadek ze stołu czy zaśnięcie na urządzeniu - to ewidentne przypadki nieuważnego użytkowania (a nie zużycia poprzez normalną eksploatację ).

Radioddity GD-77

$
0
0
Jak się nie da, jak da ,)
Robisz jak w swoim opisie, tylko jak się pojawi pole numeru ID, to naciskasz "zielone"- wchodzisz w tryb "edycji", czerwonym kasujesz istniejący ID i wpisujesz nowy. Zatwierdzasz zielonym i masz.
Fw : 3.00.06

W przeciwieństwie do napinaczy posiadających Meterole, my posiadacze GD-77 nigdy się nie nudzimy ,)

Tygodnik Krótkofalowca ???

$
0
0
    SQ5KLN pisze:
      sp9nrb pisze:
      Bez przesadyzmu. Wszystko ma swoją żywotność. 7 lat ostrego używania to nawet sprzęt profesjonalny ledwie wytrzymuje.


    Sam pisałeś o sytuacjach typu utopienie w wannie, upadek ze stołu czy zaśnięcie na urządzeniu - to ewidentne przypadki nieuważnego użytkowania (a nie zużycia poprzez normalną eksploatację ).



Sprawdź ścieżkę bo chyba wątek się poplątał. Albo inaczej to było pisane w innym kontekście niż odpowiadasz. A jak już to przepisy podatkowe amortyzację sprzętu komputerowego przewidują na cztery lata.

Zasilacze. Wasze opinie, po latach użytkowania .

$
0
0
Dobre 4 lata na Xbox-owym, później jako kolejna tania alternatywa, dająca 13.1V bez żadnych przeróbek, około 3 lata na POS-350 (pojawiały się takie zasilacze w wątkach i koledzy byli zadowoleni, zasilacz podobno miał mieć zabezieczenia). Tymczasem któregoś pięknego po włączeniu podał na radia 19V, na szczęście wszystkie przeżyły, ale zasilacz po oględzinach skończył jako dawca organów.
Żeby było śmieszniej, wróciłem do Xboxa, a ten po kilku tygodniach nie zastartował, no to na stół z nim, padł mostek Gretza.
Wymieniłem mostek, zasilacz uruchomiłem, ale tego samego dnia kupiłem klasyczny transformatorowy 20-22A
Dzisiaj właśnie uruchomiłem DELL N750p-s0 ale radii raczej tą "spawarką", ani żadną inną impulsówką zasilać nie będę.
Z pinologii można jeszcze zminimalizować obroty wentylatora jak ktoś zainteresowany to dopiszę
https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?1005309-A-simple-high-quality-12Volt-100Amp-Power-Supply-Part1/page35

Zawody aktywności w SP

$
0
0
I znów mam mieszane uczucia.
Przeczytałem regulamin zawodów SP UKF SIX HOUR Contest i przyznam, że lekko zmartwiałem.
Wyżej napisałem, że nie ma nic złego w organizowaniu własnych zawodów, tym bardziej, że termin z niczym nie kolidował.

Jednak zauważyłem, że regulamin zmienia się jak w kalejdoskopie.

W związku z tym informuję kolegów, chociaż powinien to zrobić oficjalnie VHF Manager, że w terminach zawodów IARU nie powinno się organizować żadnych innych zawodów VHF-UHF-SHF czy 50 Mhz.

Logi za zawody IARU powinny trafić nie na LogSP, nie na serwer PK-UKF tylko i wyłacznie na austriacki adres robota contestowego organizatora zawodów czyli IARU R1.

Piszę to aby koledzy byli świadomi, że ewentualne wysłanie logu za te zawody na jakikolwiek inny serwer może skutkować wymienieniem znaku w komunikacie zawodów jako tego który nie przysłał logu.
Powiem więcej. Aby uniknąć ewentualnych konfliktów z organizacją do której należymy czyli IARU R1 jako przewodniczący GKR wystąpię do Prezydium, o spowodowanie, aby żadne logi za zawody przeprowadzone w terminach IARU nie były przyjmowane przez stronę LogSP działającą w domenie PZK.
Nie jest to żadna złośliwość wobec organizatorów tylko obowiązek zapewnienia uczestnikom danego contestu właściwej obsługi logów.
Niedopuszczalna jest sytuacja, że koledzy wyślą log na platformę LogSP, nie zostali ujęci w podsumowaniu zawodów IARU i wniosą pretensje "przeciez wysłałem log".
Między innymi, aby uniknąć takich sytuacji w tych terminach nikt nie organizuje innych zawodów.

Jeszcze raz.
Organizatorami zawodów IARU R1 jest organizacja IARU R1, a nie jakikolwiek narodowy klub UKF.
I w związku z tym logi wysyła się tylko do organizatorów.


PZK nie pośredniczyło i z tego co mi wiadomo nie zamierza pośredniczyć w wysyłaniu logów za zawody IARU do organizatora tak samo jak nie pośredniczy w wysyłaniu logow za zawody CQ WW czy inne.
Odpowiedzialność za właściwe wysłanie logu za zawody spoczywa tylko i wyłącznie na uczestniku

Przyznam, jednocześnie, że jestem zaskoczony że współorganizatorami zawodów sprzecznych z zaleceniami IARU są dwa oddziały terenowe PZK, organizacji, która w Statucie powołuje się na przestrzeganie zaleceń IARU.

Komisja Statutowa PZK.

$
0
0
Duża konspiracja otacza dotychczasowe (od 2012 roku) prace Komisji Statutowej PZK nad najważniejszym dokumentem
naszego Stowarzyszenia.
Niedawno zrezygnował (młody stażem) przewodniczący tej Komisji kol. SP6T wraz z kol. SP6M.

Odeszli tak sobie, bez powodu?
Ale o tym tradycyjnie, nie ma ani słowa w komunikatach Redaktora SP2JMR-a.

Tygodnik Krótkofalowca ???

$
0
0
    sp9nrb pisze:
    Sprawdź ścieżkę bo chyba wątek się poplątał. Albo inaczej to było pisane w innym kontekście niż odpowiadasz. A jak już to przepisy podatkowe amortyzację sprzętu komputerowego przewidują na cztery lata.


Wątek jest o Tygodniku Krótkofalowca i dyskusji ebook vs papier (ewentualnie czytnik vs papier).

Co do komputerów - amortyzacja amortyzacją a zupełnie nie przeszkadza mi to w użytkowanie codziennie po kilka godzin starego notebooka Samsung NC10 z 2008 (bo mały, lekki, długo pracuje na baterii i ma wszystko co trzeba do pracy "w terenie" łącznie z wbudowanym modemem HSDPA), od nowości nic się w nim nie zepsuło, wymieniłem w nim tylko dysk HDD na SSD (ze względu na szybkość i pojemność) oraz dołożyłem RAM (teraz ma 2GB, pierwotnie miał 512MB). Pod Linuxem śmiga, przez wiele lat był moim podstawowym notebookiem używanym w pracy (użytkowanie po 10-12 godzin dziennie, bo i w pracy i później w domu) a teraz to już jest laptop na potrzeby krótkofalarskie oraz "urlopowy" (gdy gdzieś wyjeżdżam rekreacyjnie i nie chce mi się zabierać dużego klamota - dużych współczesnych rozbudowanych IDE na nim nie odpalę, ale edytory, kompilatory, serwery i inne tego typu narzędzia chodzą z zadowalającą prędkością) oraz jako dodatkowe backupowe repozytorium kodu (jak jestem w domu, to ten Samsung jest odpalony cały czas).
Mam też w domu jeszcze jeden starszy komputer stacjonarny, który ma 6 lat (4x2.8GHz, 8GB RAM) i też go używam (kilka godzin w tygodniu) - to jedyny komputer na którym mam jeszcze Win7 działający natywnie (nie pod wirtualizacją) i czasem pogrywam sobie na nim w starsze gierki-klasyki

Radioddity GD-77

$
0
0
    SP3ABW pisze:

    Takiej ekspansji na DMR jeszcze nigdy nie było i to dzięki Radioddity.
    Stawiam że niedługo sam kupisz ,)



bardzo chętnie kupię ale jak się ustabilizuje soft. upgrady co tydzień mnie nie bawią.
nie zapomnij, że jedno GD-77 już w klubie zdążyło puścić siwy dym z końcówki mocy

Tytera MD-2017 nowe oprogramowanie

$
0
0
na fanpage jest już wersja 4.04 właśnie ją ładuje

Tygodnik Krótkofalowca ???

$
0
0
    sp9nrb pisze:
    Pozwólcie koledzy, że się wypowiem (Pierwszy art w biuletynie PZK 1971 r. kilka książek i kilkadziesiąt artykułów)
    1. Redaktor naczelny musi być opłacany. Ponieważ to on odpowiada prawnie i finansowo za wszelkie sprawy związane z wydawanym czasopismem. A odpowiedzialność kosztuje.
    2. Ludziom, którzy się angażują na stałe też wskazana jest rekompensata finansowa. Orientacyjnie ustawienie strony z gotowych materiałów to około jednej rbg. Korekta, to około 0,5 rbg. Strona artykułu (A4) to praktycznie od 3 do 8 godz. Kadrowanie i wyjustowanie zdjęcia to około 0,5 rbg.
    Mała poligrafia (druk czarnobiały laser to około 10-15gr za kartkę w materiałach)+koszty obsługi. Kolor to około 40-50 gr za A4. Tu jeszcze jest aspekt moralno rodzinny (dziadek - tata) ma tam coś płacone.
    3. Ile - forma umowy zlecenia ze stawką za roboczogodzinę wg najniższej krajowej.
    4. Ile dla autorów - na prawach honorowych ale wtedy można liczyć na znudzonego emeryta lub młodego wilka, który dopiero startuje. Na pełną stawkę nie stać. Jest jeszcze forma konkursu na najlepszy artykuł z nagrodą. Mogą też być autorzy, którym potrzebny jest dorobek. Artykuł dorobku naukowego nie daje ale daje ilość. A to już się liczy.
    5. Papier czy elektronika. Papier ma zaletę, że można go wszędzie zabrać i w jakiś sposób chroni prawa autorskie. Wersja elektroniczna jest tańsza ale przywiązuje do komputera i ułatwia nieposzanowanie praw autorskich.
    6. Dział techniczny raczej w formie zeszytów tematycznych. Może to być też opracowanie dyskusji z pki oczywiście z oczyszczeniem ze zbędnego ślinotoku uporządkowaniu i opatrzeniu słowem autorskim.
    Pozdrawiam



Cytuję całość, bo niegłupie, chociaż trochę utopijne. ,-)

Józek, gdzie leży podstawowy problem...?
Otóż leży on w modelu, który przyjęliśmy - wydajemy bezpłatne, wyłącznie elektroniczne czasopismo z materiałami publikowanymi na warunkach honorowych.
Oczywiście podstawowym problemem jest fakt, że nie mamy pieniędzy (po pierwsze nie mamy armat).
Ale jest też nieco głębsza analiza. Mamy bardzo wąski rynek, zarówno jeżeli chodzi o czytelników jak i o reklamodawców, którzy mogli by takie pismo finansować. Świat Radio, który jest jest jedynym "branżowo" zbliżanym pismem z trudem utrzymuje się na rynku - i to pomimo funkcjonowania w solidnej strukturze wydawnictwa AVT. Dzięku masie AVT nie boi się chwilowych perturbacji, w przypadku trudniejszego okresu może liczyć na wsparcie.
problem w tym, że jest przez wielu czytelników określany jako nudny i przeładowany reklamami.
Nie widzę miejsca na polskim rynku wydawniczym dla drugiego takiego pisma. Sylwek przez jakiś czas wydawał papierowe QTC - ale też od tego odszedł, bo prawdopodobnie biznesowo się to przedsięwzięcie nie dopinało.

I oczywiście chętnie bym płacił autorom za teksty - bo istotą pisma nie są newsy tylko porządne autorskie materiały - ale nie zapłacę - bo nie ma czym...

Papier czy elektronika...
Jasne, że wolę papier. Też lubię czytać w wannie. Kindla już utopiłem, ale na szczęście dał się uratować. I microswitch od cofania też już się zacina. Na szczęście jest jeszcze drugi.
Chciałem wydać papierowy numer specjalny na Łosia albo na Burzenin. Nakład rzędu 1000 - 1500 egzemplarzy. Nie wydałem - bo nie było za co.. ,-) A znam branżę i wiem gdzie się tanio drukuje...
Oczywiście powinien oprócz pdf'a być skład na czytniki, ale to kolejne rozbudowanie zespołu o kogoś, kto sobie z tym swobodnie radzi.
Oczywiście mam świadomość, że schematy w postaci elektronicznej to nie to co na papierze, ale takie pojedyncze kartki można sobie z pdf'a wydrukować...

W mojej ocenie jesteśmy skazani na publikację elektroniczną, będziemy robić to za darmo i niestety nie będziemy płacić autorom. Pozostaje im mołojecka sława.
Oczywiście sposób licencjonowania materiału jest kwestią dyskusyjną i tu zawsze jest pole do dyskusji.

Mamy kilka pomysłów na honorowanie autorów - np jeżeli coś będzie do "Techniki Tygodnika" to możemy zlecić wykonanie płytek i autor dostaje bezpłatnie swoją porcję. Nie musi dzięki temu ponosić kosztów uruchomienia produkcji.
Zastanawiałem się również nad drobnymi zakupami w chinach - gdzie potencjalny autor dostaje moduł do testowania i ma opisać swoje przygody. Oczywiście po wszystkim moduł pozostaje u autora.
Tyle, że to wszystko wymaga kolejnych ludzi, którzy będą chcieli dołączyć do zespołu mając świadomość, że tak jak my pracują za darmo...

Dziękuję za uwagi.

73
Maciek




Tygodnik Krótkofalowca ???

$
0
0
    sp9mrn pisze:

    Oczywiście powinien oprócz pdf'a być skład na czytniki, ale to kolejne rozbudowanie zespołu o kogoś, kto sobie z tym swobodnie radzi.


Miałem na myśli komercyjne wydawnictwa, które za PDF-a życzą sobie tyle samo (lub niewiele mniej) co za papier a ten PDF jest toczka w toczkę kopią wersji papierowej (zupełnie nieprzystosowaną do czytania na ekranie komputera lub czytnika).
U Was jest wolontariat a mimo wszystko TK się lepiej czyta na ekranie niż na przykład Świat Radio.

Komisja Statutowa PZK.

$
0
0
    sp9aki pisze:
    Duża konspiracja otacza dotychczasowe (od 2012 roku) prace Komisji Statutowej PZK nad najważniejszym dokumentem
    naszego Stowarzyszenia.
    Niedawno zrezygnował (młody stażem) przewodniczący tej Komisji kol. SP6T wraz z kol. SP6M.

    Odeszli oni tak sobie, bez powodu?
    Ale o tym tradycyjnie, nie ma ani słowa w komunikatach redaktora SP2JMR-a.


Ostatnio takie informacje miała kobieta w kiosku. Tam zapytaj.

Analizator stanów logicznych Salea.

$
0
0
Wiktorze.
Czy w sieci dostępna jest instrukcja do tego przyrządu, a konkretnie do oprogramowania?
Diabeł tkwi w szczegółach.
Czy oprogramowanie ma funkcję "pattern trigger", czyli start rejestracji / analizy wtedy, gdy pojawi się zadany zestaw stanów logicznych na wejściach.
Kiedyś naprawiałem złożone przyrządy pomiarowe ze skomplikowaną logiką - taki procesor na układach 3 generacji - liczniki, epromy, rejestry etc.. i elementem diagnostyki, było badanie sekwencji stanów logicznych. Tylko że te sekwencje były bardzo długie, i trzeba było wpisać w analizator stanów wzór (pattern), przy jakim analizator ma zacząć wyświetlać i rejestrować. Czy taką funkcję ma oprogramowanie / sam analizator?

Tak poza tym wygląda na fajny przyrząd i moze sobie kupię do moich zabaw z elektroniką.

TyMDToolz - opis

$
0
0
    SQ9JDO pisze:
    Witam wszystkich użytkowników oprogramowania alternatywnego TyMDToolz

    Udostępniłem pełny opis menu MD380Toolz tego oprogramowania jak również opis menu alternatywnego, które jest jego integralną częścią. Oba opisy są pod adresem:
    TyMDToolz

    Pozdrawiam
    Andrzej SQ9JDO


Witaj !
Potrafisz to zrobić !!!
Gratulacje

Radioddity GD-77

$
0
0
Co do skanowania to ktoś pytał o pokazywanie kanału, który jest obecnie skanowany. Teraz jest to dodane w ostatnim sofcie.
Po uruchomieniu skanu zmieniają się kanały na wyświetlaczu.

Mam jednak problem z działaniem skanowania. Skanuje dwa kanały w dwóch rożnych slotach. Jak pojawi się rozmowa na jednym to skan zatrzymuje się na tym kanale ale tylko na chwilę. Po chwili przechodzi do drugiego kanału i wraca na pierwszy. Co za tym idzie żeby posłuchać trzeba zatrzymywać skan. Inaczej rozmowa cały czas jest przerywana przez skaner przechodzący na drugi kanał. Jak to zmienić? To kwestia ustawień czy soft z błędem?
Myślałem że to przez ustawienie priorytetów w liście skanowania ale obecnie mam nie ustawione priorytety a dalej się to dzieje.

Analizator stanów logicznych Salea.

Analizator stanów logicznych Salea.

$
0
0
Czesc

    sp5iou pisze:
    Wiktorze.
    Czy w sieci dostępna jest instrukcja do tego przyrządu, a konkretnie do oprogramowania?
    Diabeł tkwi w szczegółach.
    Czy oprogramowanie ma funkcję "pattern trigger", czyli start rejestracji / analizy wtedy, gdy pojawi się zadany zestaw stanów logicznych na wejściach.
    Kiedyś naprawiałem złożone przyrządy pomiarowe ze skomplikowaną logiką - taki procesor na układach 3 generacji - liczniki, epromy, rejestry etc.. i elementem diagnostyki, było badanie sekwencji stanów logicznych. Tylko że te sekwencje były bardzo długie, i trzeba było wpisać w analizator stanów wzór (pattern), przy jakim analizator ma zacząć wyświetlać i rejestrować. Czy taką funkcję ma oprogramowanie / sam analizator?

    Tak poza tym wygląda na fajny przyrząd i moze sobie kupię do moich zabaw z elektroniką.


Pattern trigger to raczej nie ma, albo sie jeszcze nie doszukalem... Jest to co sam znalazles czyli standard - zbocze i szer. impulsu.

Ja uzywam klona 16CH z oryginalnym oprogramowaniem Saleae i jak na razie nic sie nie buntuje. Uzywam glownie do analizy komunikacji CAN Bus
jako uzupelnienie dedykowanego analizatora do CAN. Dla domowego warszatatu, za te pieniadze zdecydowanie polecam !
Viewing all 199286 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>